Wyprzedaż
T-shirt Lewandowski Czarny
T-shirt Lewandowski Czarny

29,00 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
Spodnie dresowe Basic Rude
Spodnie dresowe Basic Rude

49,00 zł

Cena regularna: 62,00 zł

Najniższa cena: 62,00 zł
T-shirt Lewandowski 09 Czerwony
T-shirt Lewandowski 09 Czerwony

29,00 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
Spodnie dresowe Zombi Bojówki
Spodnie dresowe Zombi Bojówki

59,00 zł

Cena regularna: 83,00 zł

Najniższa cena: 83,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bawełniane dresy. Wytrzymałe dresy z bawełny.

Bawełna bawełnie nierówna. Dość dobrze widać, jak zmieniają się właściwości tkanin, kiedy porówna się te syntetyczne z mieszanymi i bawełnianymi. Ale czy między dwiema parami bawełnianych spodni też będzie można zauważyć różnicę? Okazuje się, że czasem bez najmniejszego problemu. Jakość bawełny to sprawa absolutnie kluczowa. Niestety większość producentów używa tanich tkanin. Są one wykonane z gorszej przędzy i najczęściej wymagają wzmacniania włóknami syntetycznymi. Polski producent odzieży dziecięcej Gangs to firma, która kontroluje jakość materiałów. Odrzucamy tę bawełnę, która rozchodzi się w rękach i nie daje szans na noszenie spodni choćby przez tydzień.

Odporność na wszystkie czynniki

Włókna syntetyczne są zwykle delikatne. To, że bledną pod wpływem światła słonecznego, jeszcze można im wybaczyć, ale w przypadku odzieży dziecięcej sam fakt, że szybko niszczeją pod wpływem zwykłego płynu do płukania to już wada, której zlekceważyć się nie da. Spodnie dresowe dla dzieci wytrzymają to bez najmniejszych problemów. Bawełna, jeśli jest wysokiej jakości, dobrze znosi kontakt z wodą i detergentami, nie szkodzą jej też uszlachetniacze do tkanin.

Sezon? Może dwa?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć pytanie o to, ile sezonów wytrzyma dres dziecięcy z bawełny. Bluzy zwykle świetnie spisują się nawet przez kilka kolejnych sezonów, natomiast spodnie generalnie zużywają się szybciej. Wystarczy je jednak odświeżyć zwyczajną maszynką do odzieży za kilkanaście złotych, żeby odzyskały swój dobry wygląd. Tę operację można powtórzyć kilkakrotnie, więc rozsądnie używane też mogą wytrzymać dwa, czasem nawet trzy sezony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl