Wyprzedaż
Bluza dresowa Black ciepła
Bluza dresowa Black ciepła

59,00 zł

Cena regularna: 87,00 zł

Najniższa cena: 87,00 zł
Spodnie dresowe GAMER Kolor Niebieskie
Spodnie dresowe GAMER Kolor Niebieskie

51,00 zł

Cena regularna: 73,00 zł

Najniższa cena: 73,00 zł
Bluza Bejsbolówka Los Santos Corkers Chaber LS
Bluza Bejsbolówka Los Santos Corkers Chaber LS

59,00 zł

Cena regularna: 94,00 zł

Najniższa cena: 94,00 zł
Bluza dresowa GAMER kolor czerwona
Bluza dresowa GAMER kolor czerwona

62,00 zł

Cena regularna: 87,00 zł

Najniższa cena: 87,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bawełniane dresy. Wytrzymałe dresy z bawełny.

Bawełna bawełnie nierówna. Dość dobrze widać, jak zmieniają się właściwości tkanin, kiedy porówna się te syntetyczne z mieszanymi i bawełnianymi. Ale czy między dwiema parami bawełnianych spodni też będzie można zauważyć różnicę? Okazuje się, że czasem bez najmniejszego problemu. Jakość bawełny to sprawa absolutnie kluczowa. Niestety większość producentów używa tanich tkanin. Są one wykonane z gorszej przędzy i najczęściej wymagają wzmacniania włóknami syntetycznymi. Polski producent odzieży dziecięcej Gangs to firma, która kontroluje jakość materiałów. Odrzucamy tę bawełnę, która rozchodzi się w rękach i nie daje szans na noszenie spodni choćby przez tydzień.

Odporność na wszystkie czynniki

Włókna syntetyczne są zwykle delikatne. To, że bledną pod wpływem światła słonecznego, jeszcze można im wybaczyć, ale w przypadku odzieży dziecięcej sam fakt, że szybko niszczeją pod wpływem zwykłego płynu do płukania to już wada, której zlekceważyć się nie da. Spodnie dresowe dla dzieci wytrzymają to bez najmniejszych problemów. Bawełna, jeśli jest wysokiej jakości, dobrze znosi kontakt z wodą i detergentami, nie szkodzą jej też uszlachetniacze do tkanin.

Sezon? Może dwa?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć pytanie o to, ile sezonów wytrzyma dres dziecięcy z bawełny. Bluzy zwykle świetnie spisują się nawet przez kilka kolejnych sezonów, natomiast spodnie generalnie zużywają się szybciej. Wystarczy je jednak odświeżyć zwyczajną maszynką do odzieży za kilkanaście złotych, żeby odzyskały swój dobry wygląd. Tę operację można powtórzyć kilkakrotnie, więc rozsądnie używane też mogą wytrzymać dwa, czasem nawet trzy sezony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl