Wyprzedaż
Krótkie Spodenki Tattoo WYP
Krótkie Spodenki Tattoo WYP
61,00 zł 46,00 zł
Bluza dresowa MESSI
Bluza dresowa MESSI
94,00 zł 59,00 zł
Bluza dresowa WARZONE niebieski
Bluza dresowa WARZONE niebieski
86,00 zł 59,00 zł
Bluza dresowa LEWANDOWSKI
Bluza dresowa LEWANDOWSKI
94,00 zł 59,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak z mody ulicznej zrobić dziecięcą?

Po co na bluzie emblemat?

Najprostszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja ze wszelkich prób pogodzenia mody ulicznej z dziecięcą. Jednak takie motywy są bardzo poszukiwane, i to z kilku powodów. Przede wszystkim różnego rodzaju emblematy – czy to napis z nazwą producenta, czy jakaś bardziej złożona grafika – pozwalają wyrażać własne poglądy, a przecież również w przypadku dzieci odzież jest sposobem przedstawiania się w gronie rówieśników.

Po drugie, część znaków i emblematów jest niepozbawiona treści – pozwalają pokazać identyfikację z pewną ideą, a także, co jest już bardziej złożonym zagadnieniem, tworzyć pewną wspólnotę wśród rówieśników.

Odrzucanie, wybieranie i tworzenie

Część motywów ze streetwearu można od razu odrzucić: ich treść lub forma mogą z różnych powodów nie nadawać się do zastosowania na odzieży dziecięcej. Sporą część odrzucanych emblematów stanowią też nazwy producentów – to jasne i nie wymaga komentarza. Niektóre znaki można jednak zastosować po mniejszych lub większych modyfikacjach – choćby te, które pojawiają się na odzieży patriotycznej.

Można też stworzyć zupełnie nowy emblemat, który będzie emocjonalnie neutralny, ale za to estetyczny i świetnie dopasowany do kroju bluzy czy spodni. Paradoksalnie właśnie to rozwiązanie jest najtrudniejsze, ponieważ wymaga umiejętności przewidywania reakcji i wielkich zdolności twórczych. Taki emblemat bowiem bardzo często staje się centralnym punktem projektu, więc musi być pod każdym względem doskonały.

Efekt? W kolekcji dresów dziecięcych dla chłopców mamy wiele modeli z emblematami. Część powstała na kanwie znanych motywów patriotycznych, a część to nasze interpretacje motywów znanych z pop-kultury. Nie brakuje też projektów autorskich – jest w czym wybierać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl