Wyprzedaż
Bluza dresowa MESSI
Bluza dresowa MESSI

29,00 zł

Cena regularna: 94,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
Spodnie dresowe Zombi Moro
Spodnie dresowe Zombi Moro

59,00 zł

Cena regularna: 83,00 zł

Najniższa cena: 83,00 zł
Bluza dresowa FBI Taśma
Bluza dresowa FBI Taśma

59,00 zł

Cena regularna: 87,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
Spodnie dresowe Zombi Bojówki
Spodnie dresowe Zombi Bojówki

59,00 zł

Cena regularna: 83,00 zł

Najniższa cena: 83,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak z mody ulicznej zrobić dziecięcą?

Po co na bluzie emblemat?

Najprostszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja ze wszelkich prób pogodzenia mody ulicznej z dziecięcą. Jednak takie motywy są bardzo poszukiwane, i to z kilku powodów. Przede wszystkim różnego rodzaju emblematy – czy to napis z nazwą producenta, czy jakaś bardziej złożona grafika – pozwalają wyrażać własne poglądy, a przecież również w przypadku dzieci odzież jest sposobem przedstawiania się w gronie rówieśników.

Po drugie, część znaków i emblematów jest niepozbawiona treści – pozwalają pokazać identyfikację z pewną ideą, a także, co jest już bardziej złożonym zagadnieniem, tworzyć pewną wspólnotę wśród rówieśników.

Odrzucanie, wybieranie i tworzenie

Część motywów ze streetwearu można od razu odrzucić: ich treść lub forma mogą z różnych powodów nie nadawać się do zastosowania na odzieży dziecięcej. Sporą część odrzucanych emblematów stanowią też nazwy producentów – to jasne i nie wymaga komentarza. Niektóre znaki można jednak zastosować po mniejszych lub większych modyfikacjach – choćby te, które pojawiają się na odzieży patriotycznej.

Można też stworzyć zupełnie nowy emblemat, który będzie emocjonalnie neutralny, ale za to estetyczny i świetnie dopasowany do kroju bluzy czy spodni. Paradoksalnie właśnie to rozwiązanie jest najtrudniejsze, ponieważ wymaga umiejętności przewidywania reakcji i wielkich zdolności twórczych. Taki emblemat bowiem bardzo często staje się centralnym punktem projektu, więc musi być pod każdym względem doskonały.

Efekt? W kolekcji dresów dziecięcych dla chłopców mamy wiele modeli z emblematami. Część powstała na kanwie znanych motywów patriotycznych, a część to nasze interpretacje motywów znanych z pop-kultury. Nie brakuje też projektów autorskich – jest w czym wybierać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl